مقالات فرش دستبافت ابریشم

چگونه فرش سوخته را درست کنیم؟

راه‌های تعمیر و ترمیم فرش سوخته در منزل

احتمالا تاکنون برای شما نیز پیش آمده است که فرش منزلتان با وسایل مختلفی مانند اتو، ماهیتابه داغ، سیگار، ذغال یا بخاری بسوزد. با توجه به قیمت‌های بالای فرش، این اتفاق می‌تواند یک فاجعه تلقی شود. اما نگران نباشید، نیازی به خرید فرش جدید وجود ندارد. بلکه شما می‌توانید با توجه به نکات و راه‌حل‌هایی که ما در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم، سوختگی فرش خود را ترمیم کنید. پس اگر فرش شما هم دچار سوختگی و آسیب شده است و می‌خواهید تا پاسخ سوال چگونه فرش سوخته را درست کنیم؟ را بیابید؛ تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

شما می‌توانید در صورت تمایل برای خرید فرش دستباف، برای خرید و مشاهده قیمت فرش دستباف ذرع و نیم ابریشم، روی لینک این صفحه کلیک کنید.

راه‌های تعمیر و ترمیم فرش سوخته در منزل

اتفاقات مختلفی ممکن است سبب رخ دادن سوختگی بر روی فرش شوند. میزان این سوختگی‌های ایجاد شده ممکن است متفاوت باشد. یک سوختگی می‌تواند بسیار سطحی و یک سوختگی ممکن است بسیار عمیق باشد. واضح است که از بین بردن سوختگی‌های سطحی بسیار ساده‌تر است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با روش‌های از بین بردن سوختگی فرش آشنا کنیم.

  • ترمیم فرش سوخته با ذغال

اگر فرش شما به وسیله زغال سوخته است، نیازی به نگرانی وجود ندارد و شما می‌توانید با انجام چندین کار، لکه‌ی سوختگی ایجاد شده بر روی فرش را از بین ببرید. البته هر چه زغال داغ مدت بیشتری بر روی فرش باشد، پاک کردن لکه آن سخت است.

برای از بین بردن سوختگی فرش در این شرایط در ابتدا باید با کمک قیچی، گره‌های سوخته شده بر روی فرش را جدا کنید. سپس یک تکه یخ را بر روی محل سوختگی به مدت 5 دقیقه قرار دهید. پس از آن نوبت به شستشوی ناحیه سوختگی با شامپو فرش می‌رسد. شامپو فرش را روی ناحیه موردنظر بریزید و بگذارید تا به خوبی کف کند. کف به وجود آمده را از روی فرش پاک نکنید تا لایه‌ای یکدست و سفید رنگ تشکیل شود. حالا کف خشک شده را با استفاده از جارو برقی پاک کنید. می‌بینید که سطح فرش از سوختگی ایجاد شده پاک شده است.

  • رفع سوختگی فرش با اتو

اگر در هنگام اتوی لباس‌هایتان، فرش خانه‌تان دچار سوختگی شد، می‌توانید با روش‌های ممکن سوختگی فرش را از بین ببرید. البته این موضوع در شرایطی است که سوختگی فرش سطحی باشد. اگر سوختگی فرش شما سطحی است و تنها یک لکه زرد ناشی از سوختگی بر روی فرش ایجاد شده است، می‌توانید از یک پیاز کمک بگیرید.

به این صورت که پیاز را دو به نیم تقسیم کنید و در محل سوختگی قرار دهید. پس از آن محل سوختگی را با آب سرد بشویید تا لکه ایجاد شده به طور کامل از بین برود. البته اگر سوختگی فرش شما زیاد است، باید آن را به متخصصان رفوگری فرش بسپارید.

سخن پایانی

ما در این مقاله از سایت فرش ابریشمی به ارائه پاسخ سوال چگونه فرش سوخته را درست کنیم؟ پرداختیم و شما را با روش‌های تعمیر و ترمیم سوختگی فرش با زغال و اتو آشنا کردیم. اگر سوختگی فرش شما زیاد است، بهتر است به سراغ روش‌های خانگی نروید و به رفوگران فرش مراجعه کنید. همچنین اگر روش دیگری برای از بین بردن سوختگی فرش می‌شناسید، آن را با ما در بخش کامنت به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *