مقالات فرش دستبافت ابریشم

گرانترین فرش جهان

گرانترین فرش دنیا

گران‌ترین فرش جهان چیست؟ قیمت آن چقدر است؟ در کجا نگهداری می‌شود؟ احتمالا شما هم همیشه شنیده‌اید که فرش دستباف ابریشم ایرانی، از بهترین و گران‌ترین فرش‌های جهان هستند؛ اما گرانترین فرش در دنیا چه فرشی است و چقدر قدمت دارد؟

دیدن و یا حتی شنیدن درباره این فرش‌ها بسیار هیجان‌انگیز است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا جستجویی داشته باشیم و در این جستجو با گرانترین فرش‌های جهان در دنیا آشنا شدیم. حالا حاصل این جستجو در این مقاله برای شما ارائه شده است. پس از جایتان تکان نخورید و تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

البته می‌توانید یک لیوان چای برای خودتان بریزید و بعد بیایید تا با اوج این هنر اصیل، ماندگار و قدیمی آشنا شویم و از آن لذت ببریم!

گرانترین فرش‌های جهان و قیمت آن‌ها

پیش از اینکه به سراغ این فرش‌ها برویم، بهتر است ببینیم چرا یک فرش ممکن است آنقدر ارزش داشته باشد، که جز گرانترین فرش‌های دنیا قرار بگیرد. قطعا گرانی این فرش‌ها بی‌دلیل و یا تنها بخاطر ظاهر زیبای آن‌ها نیست!

این دسته فرش‌ها به طور معمول دستباف هستند و قدمت تاریخی بسیار زیادی دارند. علاوه بر آن، این فرش‌ها نمایانگر یک فرهنگ و یا دوره تاریخی خاص هستند. خب صحبت در این باره کافی است! با ما همراه شوید تا با این فرش‌ها که توانسته‌اند عنوان گرانترین فرش جهان را به خود اختصاص دهند آشنا شوید.

  • قالیچه زیلگر محل 1؛ تار و پودی گسسته؛ اما باشکوه!

شاید برایتان کمی عجیب به نظر برسد؛ اما گرانترین فرش دنیا تارهای از هم گسسته شده زیادی دارد! قالیچه زیلگر محل 1 را می‌توان گرانترین فرش جهان دانست. این فرش قدیمی دارای طول 7 متر و عرض 5 متر است و ابعاد بسیار بزرگی دارد. هیچگونه اطلاعاتی درباره تاریخ بافت و قدمت این قالیچه مرموز در دسترس نیست! اما طبق برخی گفته‌ها، این فرش در مناطق مرکزی ایران بافته شده است.

احتمالا قیمت این قالیچه شما را شگفت‌زده خواهد کرد! این قالیچه با قیمت 170 هزار دلار به فروش رسیده است!

  • قالیچه اصفهان (Isfahan Carpet)؛ گذری بر قرن هفدهم!

قالیچه اصفهان، با طول 4.5 متر و عرض 2.5 متر، یکی از گرانترین فرش‌های دنیا است. اما دلیل آن چیست؟ قدمت این قالی به قرن هفدهم میلادی برمی‌گردد. طرح‌های زیبای این قالی بسیار پیچیده است و مجموعه‌ای از طرح‌های آبی و قرمز در آن در هم پیچیده شده است. این فرش جز دسته فرش‌های ابریشم دستباف قدیمی است که متعلق به یک تاجر بزرگ و صاحب کارخانه تنباکو و محصولات برقی بوده است. این فرش در سال 2008 به قیمت 116500 دلار به فروش رسید.

هر چقدر هم که درباره این قالیچه صحبت کنیم، باز هم نمی‌توانیم زیبایی‌ها و ویژگی‌های خاص آن را بیان کنیم. پس بهتر است سخن را کوتاه کرده و برخی دیگر از فرش‌های گران قیمت دنیا را به شما معرفی کنیم!

برخی دیگر از گرانترین فرش‌های جهان عبارتند از:

  • قالیچه کوچک یوشاک مدالیون
  • قالی تبریز
  • قالی زیگلر محل 2
  • فرش ترنجدار تبریز
  • قالیچه ابریشمی اصفهان
  • قالی مروارید بارودا
  • قالی گلدانی کرمان
  • قالی کلارک سیکل برگی

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات دقیقی درباره گرانترین فرش جهان و سایر فرش‌های گران قیمت دنیا با شما به اشتراک بگذاریم. شاید انتخاب گرانترین فرش از بین این فرش‌ها کمی سخت به نظر برسد؛ زیرا هنر و تاریخی که این فرش‌ها با خود به همراه دارند، خاص و منحربه‌فرد است و قیمت گذاری بر روی آن‌ها کار راحتی نیست!

حالا اگر شما هم دوست دارید تا فرشی دستباف و ابریشمی از فرش‌های زیبای ایرانی را مهمان خانه خود کنید، می‌توانید به خرید فرش با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت از طریق سایت فرش ابریشمی اقدام کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *